• Byt na 2. poschodí

  Byt v Záhradách Devín III.

  Návrh interiéru v škandinávskom štýle pre predvádzacie byty v Záhradách Devín

Dizajn

Minimalistický interiér bytu v severskom štýle je navrhnutý v neutrálnych odtieňoch antracitovej, jemne šedej a bielej farby v kontrastne s medovo sfarbenou podlahou.

Neutrálne farby umožňujú budúcemu majiteľovi zveľadiť interiér vlastnými doplnkami a vniesť do neho ďalšie odtiene, ktoré budú stále dokonale ladiť s interiérom.

Byt je aj napriek použitiu tmavej antracitovej farby na jednej stene schodiska príjemne svetlý, pretože veľké okná s výhľadom na hrad Devín do neho prepúšťajú množstvo slnečných lúčov.

97 m2

obytnej plochy

3

izbový byt s terasou

97 m2

obytnej plochy

3

izbový byt s terasou

Kuchyňa a obývacia izba

Otvorená dispozícia dennej časti je hlavným priestorom bytu s najviac citeľným kontrastom tmavej antracitovej, jemne šedej a bielej farby. Aj napriek otvorenej dispozícii sú logicky vytvorené jednotlivé zóny pre prácu a relax použitím spomenutých farebných a materiálových kontrastov. V záhlaví obývacej časti sa nachádza pracovný kút, ktorý nadväzuje na líniu na mieru vyrobenej kuchynskej steny so vstavanými spotrebičmi. Tá plynule prechádza do pridruženého úložného priestoru a vytvára koridor do spálne a detskej izby.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývacia izba
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kuchyňa v tvare l
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, pracovňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývacia izba

Materiály

Celému bytu dominuje laminátová podlaha v odtieni severský medový dub s priznanou drážkou. Steny sú omietnuté bielou sadrovou omietkou. Na schodisku a obývacej stene je omietka v jemne šedom odtieni, stena medzi schodiskom a šatníkom je antracitová.

Antracit

Antracit

Nábytok a steny

Mesačná šeď

Mesačná šeď

Nábytok

Dub medový

Dub medový

Podlaha

Polomatná laminovaná kuchynská linka je v odtieni mesačná šeď v kombinácii so sklenenou antracitovou zástenou. Kúpeľňa a WC sú obložené šedou keramickou dlažbou a dlažbou s drevo dekórom. Obklady v detskej izbe sú z brezovej preglejky.

Dispozícia

Vstup do čiastočne mezonetového bytu je na 2. nadzemnom podlaží. Ten je spojený s hlavnou dennou časťou pomocou schodiska. Hneď pri vstupe do hlavnej časti je k dispozícii šatník, WC a za ním malá technická miestnosť. Obývacia izba s pracovným kútom a spálňou sú orientované na juhozápad, detská izba s kuchyňou na severovýchod.

 • Pôdorys 2.NP
  • Schodisko
  • Obývacia izba s jedálňou
  • Šatník
  • WC s technickým zázemím
  • Kuchyňa
  • Detská izba
  • Kúpelňa
  • Spálňa
  • Terasa

Spálňa

Vybavenie spálne je naozajstným príkladom jednoduchosti a funkčnosti. Okrem dizajnovej na mieru vyrobenej postele sa v nej nachádzajú už iba veľká šatníková skriňa a nočné stolíky. Drobné detaily v podobe kožených úchytiek na šatníkovej skrini či originálne riešeného záhlavia postele dodávajú spálni dizajnový charakter.

Byt na 2. podlaží
Byt na 2. podlaží
Byt na 2. podlaží
Byt na 2. podlaží

Detská izba

Charakteristickými znakmi pre detskú izbu sú hravé farby a prírodné materiály v podobe brezového obkladu. Roztomilé nástenné dekorácie slúžia zároveň aj ako odkladací priestor.

Kúpeľňa

Hlavná kúpeľňa s toaletou je spoločným centrom pre rodičov a deti. Vzhľadom na jej dispozičné umiestnenie a veľkosť je príjemne presvetlená denným svetlom, rozplývajúcim sa na sklenenej zástene. Kúpeľňa je dotvorená dominantnou bielou vode odolnou omietkou a keramickou svetlo šedou dlažbou. Zástupkyne nežnejšieho pohlavia určite ocenia aj prítomnosť druhého stojanového zrkadla.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, detská izba
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kúpeľňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, wc, toaleta

WC s technickým zázemím

Multifunkčný priestor toalety je riešený predelením sklenených satinovaných dverí od technického zázemia bytu s priamym denným osvetlením. Priestor toalety zastáva aj funkciu práčovne s umiestnením práčky v zabudovanej nábytkovej stene.

Nábytok a doplnky

Nábytok v interiéri je kombináciou na mieru vyrobených kúskov a dizajnových solitérov. To, že sme nábytok navrhovali presne podľa potrieb, nám umožnilo absolútnu kontrolu nad vzhľadom celého bytu. Dizajn nábytku preberá farby a materiály z celého interiéru. Kombinácia antracitovej šedej a ostatných materiálov vytvára harmonický súlad a celému bytu dodáva pocit materiálovej vyváženosti.

 • Stolička Eames DAW

  Stolička Eames DAW

  Vitra

 • Konferenčný stolík Vera

  Konferenčný stolík Vera

  BoConcept

 • Jedálenská lampa Pernille

  Jedálenská lampa Pernille

  Bloomingville

 • Príručný stolík Laval

  Príručný stolík Laval

  BoConcept

 • Stolná lampa Highland

  Stolná lampa Highland

  Zuiver

 • Stojanové zrkadlo

  Stojanové zrkadlo

  Zuiver

  Virtuálna prehliadka

  Pre klientov sme pripravili aj virtuálnu prehliadku, aby si mohli urobiť lepšiu predstavu o svojom budúcom byte. Virtuálna prehliadka funguje na báze špeciálnych okuliarov Oculus Rift, ktoré dokážu človeku sprostredkovať realistický 3D zážitok. Môže sa v ňom prechádzať, preskúmať detaily, farby či materiály na nábytku. Uvidí svoje bývanie vo fotorealistickej kvalite, vníma hĺbku a rozmer priestoru, farby, materiály či odlesky ako v skutočnosti. Je to ideálny spôsob ako zistiť, či sa Vám bude interiér bytu páčiť.

  Ovládate kliknutím na obrázok

  Tento návrh bol pripravený pre interiér predvádzacieho bytu v developerskom projekte Záhrady Devín. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť krátky zostrih zo dňa otvorených dverí, kde bol tento návrh prezentovaný.

  Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

  Interiérový dizajn

  Inšpirácia

  Nezmeškajte nové projekty

  Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

  It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

  Ďalšie projekty

  Rodinný dom v Chorvatskom Grobe

  Rodinný dom v Chorvatskom Grobe

  Trojizbový byt v Rusovciach

  Trojizbový byt v Rusovciach

  Rodinný dom Záhorská Bystrica

  Rodinný dom Záhorská Bystrica

  Kontakt

  • Archstyl architekti
  • Černyševského 26
  • 851 01 Bratislava

  Jazyk

  Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

  S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

  Dohodnúť si termín