Rodinné domy

Doprajte bývanie na úrovni sebe a svojej rodine presne podľa svojich predstáv.


V dnešnej dobe sa čoraz viac prikladá dôraz na dobrý a moderný dizajn. Architekti sa neustále snažia dať niečomu tak všednému ako je rodinný dom novú formu, nájsť nový význam a využitie. Aj keď snaha posúvať hranice zohráva veľkú úlohu pri návrhu, základom by malo byť vždy vytvorenie príjemného prostredia pre rodinný život.

My v Archstyle veríme, že vytvorením takéhoto prostredia vytvárame zároveň aj miesto, ktoré je pre rodinu skutočným domovom.

Každý rodinný dom, ktorý navrhneme je originál priamo ušitý potrebám svojich majiteľov. Odlišuje ich od všetkých ostatných a odráža ich osobnosť a životný štýl. Mnohokrát je to investícia na dlhú dobu a neoplatí sa robiť kompromisy na miestach, ktorých strávite tak veľa času.

Na druhej strane však výborne plní aj všetky ostatné kritéria, ktoré sú dnes kladené na moderné bývanie. Jeho prevádzka je ekonomicky efektívna, šetrná k životnému prostrediu a spája v sebe najnovšie technológie starajúce sa o pohodlie a bezpečnosť celej rodiny.

Či už je to moderný rodinný dom alebo viacgeneračná rezidencia, skúsený tím architektov v Archstyle má pre Vás riešenie.

Naším prvoradým cieľom je spokojnosť našich klientov. Veľkou výhodou sa pre nich stáva spojenie všetkých našich služieb do jedného kompletného balíka. Od úvodných fáz projektu, kedy spolu vytvoríme základnú koncepciu, cez energetickú a konštrukčnú optimalizáciu, až po finálny vzhľad interiérov, všetko nájdete u nás pekne pod jednou strechou.

Zoltán Horváth
Zoltán Horváth

Zoltán Horváth

Zoltán Horváth

Architekt

Zoltán Horváth
Zoltán Horváth

Zoltán Horváth

Zoltán Horváth

Architekt

Ako vzniká projekt

Postup pri príprave projektu rodinného domu sa skladá z niekoľkých fáz. Pozrime sa spolu na to ako jednotlivé fázy prebiehajú.

Ešte pred samotným začatím projektovania sa zoznámime s pozemkom, na ktorom sa bude dom stavať. Každý jeden pozemok má svoje špecifické vlastnosti, ktoré v spojení s Vašimi požiadavky pre nás tvoria počiatočné zadanie. My v tomto bode získavame dostatočné množstvo informácii a začína sa samotná tvorba.

Koncept

Prvým krokom je umiestnenie domu na pozemku, jeho veľkosť, počet podlaží, typ strechy a orientácia na svetové strany. Ideálne je, aby boli presklené plochy orientované s dôrazom na tepelné zisky v zime a v lete zasa na zatienenie priestorov.

Konštrukcia

Po tom ako sa zvolia základné stavebné materiály a koncept energetickej efektívnsti, prichádza na rad optimalizácia konštrukčných prvkov. Je potrebné zabezpečiť statické vlastnosti a popri tom dotvoriť aj vizuálnu podobu domu.

Optimalizácia

Následne sa volia skladby konštrukcií s ohľadom na ich tepelno-technické vlastnosti. Je dôležité dosiahnuť požadované vlastnosti, pretože od roku 2016 budú pre všetky nové budovy záväzné charakteristiky ultranízkoenergetickej budovy.

Ultranízkoenergetická budova

Je to budova, ktorá je vysoko energeticky efektívna. V praxi to znamená, že množstvo energie, ktoré spotrebujete počas roka bude výrazne nižšie v porovnaní so súčasným štandardom. Takáto úspora energie však má svoje úskalia v podobe vyšších investičných nákladov.

Projekt

Architektonická štúdia je v tejto fáze hotová a začína sa s prípravou dokumentácie pre stavebné povolenie poprípade územné rozhodnutie. Dokumentácia zahŕňa projekty statiky, elektroinštalácie, zdravotechniky a iné podľa potreby.

Projekt zdravotechniky

Táto časť projektovej dokumentácie obsahuje:
  • návrh vodovodnej a kanalizačnej prípojky,
  • rozvody vnútorného vodovodu a kanalizácie s napojením na interiérové prvky ako sú vodovodné batérie, pračka a iné,
  • návrh systému pre ohrev teplej vody,
  • technické výkresy a špecifikácie pre všetky zo spomenutých častí dokumentácie.

Povolenie

Pre veľké projekty je potrebné požiadať o územné rozhodnutie. Po získaní rozhodnutia sa následne žiada o stavebné povolenie. Treba sa však pripraviť na určité zdržanie, ktoré vznikne na úradoch. Po získaní stavebného povolenia sa môže zažať stavať.

Realizácia

Výber dodávateľa a realizácia samotnej stavby je kapitola sama o sebe. My odporúčame našich overených dodávateľov a dohliadame na to, aby ste dostali počas stavby presne to, čo sme si odsúhlasili počas projekčnej fázy.

Kompletný balík služieb

Na jednom projekte spolupracuje množstvo rôznych profesií. Vy sa však o ne starať nemusíte, sme tu od toho, aby sme Vám pomohli.

Je našim cieľom celý proces pre Vás maximálne zjednodušit. Sme s Vami od úplného začiatku až po koniec a bezpečne Vás prevedieme každou jednou z fáz projektu. Radi riešime projekt rodinného domu ako celok, od návrhov exteriéru, cez interiér až po namieru vyrobený nábytok. Len takto môžeme zaručit naozaj dokonalú spokojnosť našich klientov.

Kontakt

  • Archstyl architekti
  • Černyševského 26
  • 851 01 Bratislava

Jazyk

Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

Dohodnúť si termín