• Rodinný dom Kostice, škandinávsky dizajn, dizajnová kuchyňa, nové bývanie

  Rodinný dom Kostice

  Interiér rodinného domu nesúci sa v duchu bielej farby a čistých línii.

Rodinný dom na mieru

V dnešnej dobe sa čoraz viac prikladá dôraz na dobrý a moderný dizajn. Architekti sa neustále snažia dať niečomu tak všednému ako je rodinný dom novú formu, nájsť nový význam a využitie. Aj keď snaha posúvať hranice zohráva veľkú úlohu pri návrhu, základom by malo byť vždy vytvorenie príjemného prostredia pre rodinný život.

Každý rodinný dom, ktorý navrhneme je originál priamo ušitý potrebám svojich majiteľov. Odlišuje ich od všetkých ostatných a odráža ich osobnosť a životný štýl. Mnohokrát je to investícia na dlhú dobu a neoplatí sa robiť kompromisy na miestach, ktorých strávite tak veľa času.

Na druhej strane však výborne plní aj všetky ostatné kritéria, ktoré sú dnes kladené na moderné bývanie. Jeho prevádzka je ekonomicky efektívna, šetrná k životnému prostrediu a spája v sebe najnovšie technológie starajúce sa o pohodlie a bezpečnosť celej rodiny.

128 m2

obytnej plochy

5

veľkých izieb

12

zrealizované za 12 mesiacov

128 m2

obytnej plochy

5

veľkých izieb

12

zrealizované za 12 mesiacov

Dizajn

“My v Archstyle veríme, že vytvorením príjemného prostredia vytvárame zároveň aj miesto, ktoré je pre rodinu skutočným domovom.”

Mladá rodina si zaslúži istú dávku obdivu pre odvážny výber krásneho, snehovo-bieleho interiéru rodinného domu v českých Kosticiach. Dominantné vysoko lesklé plochy v kontraste so surovosťou betónu so sebou priniesli aj určité kompromisy. Tie však neboli prekážkou a len podčiarkli dôležité postavenie dizajnu v dnešnej dobe. Klasická dispozícia moderného interiéru so sebou prináša aj väčšie možnosti experimentovania s materiálmi.

Biela moderná kuchyňa, škandinávsky dizajn, pekné bývanie, lesklá dlažba
Obývacia izba s krbom, schodisko v interiéry, konferenčný stolík, škandinávsky dizajn
Spálňa
Jedáleň, dizajnové stoličky, škandinávsky dizajn

Materiály

Aby priestor pôsobil útulne, prakticky a zároveň čisto v celej svojej podstate, dopriali sme mu drevo. V harmónii s ostatnými materiálmi pôsobí pozitívne a prospešne. Má však aj hlbší význam. Docielili sme ním prijemný pocit domova i napriek obľube chladnosti bielej farby. Drevo je pevným masívnym materiálom.

Betónová omietka

Betónová omietka

Krbová vložka

Svetlý dub

Dub svetlý

Podlaha

Tmavý dub

Dub tmavý

Kuchynská linka

Dispozícia

Čistý vyhranený vkus majiteľov a obľuba bielych lesklých plôch sa odráža v dennej zóne, kde strávia väčšinu svojho rodinného života, obklopení svojimi blízkymi, spomienkami i zážitkami. Snažili sme sa preto zapracovať to, čo je nám v rodinnom živote najprirodzenejšie, a tým je čaro domova.

 • Rodinný dom Kostice - pôdorys 1.NP

  Prvé podlažie

  • Obývacia izba
  • Kuchyňa
  • Chodba
  • Kúpelňa
  • Hosťovská izba
  • Technická miestnosť
  • Garáž
 • Rodinný dom Kostice - pôdorys 1.NP

  Druhé podlažie

  • Šatník
  • Spálňa rodičov
  • Kúpelňa
  • Chodba
  • Detská izba
  • Šatník

Kuchyňa

Štíhly tvar samonosného votknutého schodiska z masívneho dreva vychádza zo striktne oddelenej podlahovej časti, kde sme zakomponovali drevenú podlahu ako základ “silného stromu“. Drevená podlaha v tomto priestore má funkčnú i praktickú stránku v nadväznosti na typ schodiska bez podstupníc.

Obývacia izba

Pomyselný myšlienkový kruh sme uzatvorili „korunou stromu“ v podobe rodinných fotografií a drevenej podlahy na druhom nadzemnom podlaží v priestore rodičovskej spálne a detskej izby.

Schody v dome, betónová omietka
Moderná kúpelňa
Detská izba
Pracovný stôl v detskej izbe
Posteľ v detskej izbe

Interiérové doplnky

Kuchyňu s obývacou miestnosťou sme doplnili o dizajnové svietidlá značky Foscarini, ktoré svojou jednoduchosťou a pekným tvarom dopĺňajú celkový dizajn. Farebný akcent a rôznorodosť dodávajú stoličky Eames v troch rôznych farbách, ktoré sú náhodne rozmiestnené, aby rozbili farebnú jednoliatosť. Pocit príjemného rodinného prostredia vytvárame použitím rodinných fotografii v rôznych veľkostiach, ktoré ale svojou nepravidelnosťou esteticky oživujú celý priestor. Pre najmenšie ratolesti sme doplnili ešte sloníka/stoličku Eames Elephant Chair.

Stolička Eames Blue
Stolička Eames White

Eames Plastic Side Chair DSW

Stolička Eames Side Chair je nestarnúcou ikonou moderného dizajnu. Charles a Ray Eames ju navrhli ešte v roku 1950 a pracovali na jej vývoji takmer 10 rokov. Dnes nám to možno ani tak nepríde, ale táto stolička bola úplne prvým kusom nábytku v histórii, ktorý bol vyrobený z nového typu plastu a použitím, v tej dobe, prevratnej technológie - vstrekovacieho lisu.

Projekt a realizácia

Majitelia sa v tomto prípade rozhodli využiť kompletný balík služieb, ktoré pre rodinné domy ponúkame. Vypracovali sme pre nich interiérovú štúdiu, realistické vizualizácie a prehliadku vo virtuálnej realite. Majitelia si tak mohli celý priestor dokonale prehliadnuť už v úvodných fázach príprav návrhov a mohli si tak vytvoriť ucelený obraz, ako bude ich budúci dom vyzerať.

Interiér je zariadený kombináciou voľne dostupných a na mieru vyrobených nábytkových zostáv. Pre nábytok na mieru sme vypracovali výrobné výkresy a zabezpečili celú výrobu. Pre na mieru vyrobený nábytok poskytujeme záruku a v prípade potreby samozrejme aj záručný servis.

Pre realizačnú časť sme vypracovali kompletnú projektovú dokumentáciu pre všetky profesie, detailný rozpočet a pri realizácii sme koordinovali priebeh prác a všetkých dodávateľov.

Interiérová štúdia a príprava projektovej dokumentácie trvala 2,5 mesiaca. Realizácia trvala až do úplného dokončenia približne 12 mesiacov.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

Interiérový dizajn

Inšpirácia

Nezmeškajte nové projekty

Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

Ďalšie projekty

Mezonet v Ružinove

Mezonet v Ružinove

Novostavba v Starom meste

Novostavba v Starom meste

Rodinný dom v Senci

Rodinný dom v Senci

Kontakt

 • Archstyl architekti
 • Černyševského 26
 • 851 01 Bratislava

Jazyk

Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

Dohodnúť si termín