• Rodinný dom Myjava, jedáleň, jedálenský stôl a jedálenské stoličky, interiérový dizajn, moderný interiér, betónová omietka

  Rodinný dom Myjava

  Rekonštrukcia rodinného domu s moderným a minimalistickým interiérom.

Rekonštrukcia rodinného domu

Ľudia sa mnohokrát obávajú investovať peniaze do kúpy starších rodinných domov, pretože ich bude potrebné čiastočne alebo úplne zrekonštruovať. Obavy z rekonštrukcie sú často opodstatnené, avšak pri výbere správnej nehnuteľnosti v spojení s profesionálnymi službami architekta sa tento risk môže vyplatiť.

V dobách keď boli pôvodné domy navrhované sa o bývaní uvažovalo úplne inak. Najčastejším zásahom preto bývajú dispozičné zmeny. Dôležité je mať v tejto fáze dobre spracovaný návrh a vizualizácie, aby si človek dokázal predstaviť, čo všetko sa dá z pôvodného priestoru vytvoriť.

Staré múry môžu v sebe ukrývať nepríjemné prekvapenia, preto je potrebné mať k návrhu aj dobre spracovaný rozpočet. Na základe toho sa vyčlenia rezervy, ktoré pokryjú “neočakávané” náklady. S nami sa nemusíte obávať pustiť aj do náročnejšej rekonštrukcie. Skúsený tím architektov a interiérových dizajnérov sa o Vás postará a bezpečne prevedie všetkými fázami rekonštrukcie.

187 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

187 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

Dizajn

“Základom úspešnej rekonštrukcie je dobre pripravený projekt a detailný rozpočet, ktorý počíta aj s neočakávanými nákladmi”

Na želanie majiteľov sme navrhli moderný minimalistický interiér, ktorý v sebe ukrýva množstvo zaujímavých detailov. Pôvodne bol rodinný dom súčasťou staršej radovej zástavby, čo so sebou prinieslo určité obmedzenia. Strop bol rozdelený nosnými prievlakmi, s ktorými sme nemohli hýbať. Využili sme ich preto v náš prospech a pridali ďalšie priečne nenosné prievlaky, v ktorých je umiestnené osvetlenie. Zároveň v nich vedieme elektrické rozvody a odvod pár z digestora. Tradične pôsobiace biele steny sme oživili pomocou betónovej omietky s plastickými kubusmi vystupujúcimi z plochy doplnené o záhon kvetov v integrovanom kvetináči v na mieru vyrobenej jedálenskej skrinke. K originalite interiéru prispieva aj kuchynský ostrovček inšpirovaný trupom jachty.

Obývacia izba s krbom
Zrkadlový stĺp
Moderná kuchyňa s jedálňou
Biela kuchyňa, nerezový digestor, betónová omietka
Kuchynská linka v tvare lode, moderná kuchyňa, svetlý interiér, sadrokartónový strop

Materiály

Aby interiér pôsobil útulne vyvažujeme biele polomatné striekané plochy na kuchynskej linke akcéntovými farbami. Výraznú cyklámenovú farbu dopĺňane o jej úplný opak - jemne tyrkysovú. Farby, ako sú tieto, sa nachádzajú na opačných stranách farebného spektra a nazývajú sa komplementárne. Vytvárajú medzi sebou vysoký kontrast, výborne sa k sebe hodia a pôsobia esteticky.

Betónová omietka

Betónová omietka

Steny

Dub Gordon

Dub Gordon

Podlaha a steny

Farebné akcenty

Farebné akcenty

Nábytok

Teplo dodáva tmavšia plávajúca podlaha s dubovým dekórom a priznanými drážkami. Biele hladké plochy na nábytkových zostavách dopĺňame o šedú betónovú omietku, ktorá svojím vzhľadom tvorí oveľa drsnejší a surovší dojem. Vytvárame tým nie len jemný farebný, ale aj materiálový kontrast.

Dispozícia

Pôvodná dispozícia nevyhovovala potrebám majiteľov, preto si obytný priestor domu vyžadoval nové dispozičné riešenie. Navrhli sme ho, aby dokázal poskytnúť bezbariérový prístup do najpoužívanejších denných miestností, spálne a na terasu. Dôraz sme kládli na vytvorenie dostatočne veľkého, vizuálne prepojeného denného priestoru, kde by rodina mohla tráviť spoločne čas. Nočnú časť nájdeme na prvom nadzemnom podlaží spolu s ostatnými dennými priestormi, na druhom je kúpeľňa, v budúcnosti pribudnú detské izby.

 • Pôdorys 1.NP

  Prvé podlažie

  • Schodisko
  • Kúpelňa
  • Chodba
  • Šatník
  • Spálňa
  • Šatník
  • Obývacia izba
  • Kuchyňa s jedálňou

Kuchyňa a jedáleň

Kuchyňa a jedálenská časť sú krásne presvetlené z oboch strán veľkými oknami. Ich svetlosť sme ešte viac zvýraznili použitím svetlých farieb, ktoré ho odrážajú do celého priestoru. Táto časť interiéru pôsobí veľmi dynamicky a pozitívne.

Obývacia izba

Obývaciu izbu sme v kontraste s kuchyňou a jedálňou ladili do tmavších zemitých odtieňov, aby pôsobila viac relaxačne. S výhodou sme na to použili podlahu, ktorou sme obložili aj stenu za sedačkou. Opticky sme tým zväčšili priestor, ktorý pôsobí o niečo vzdušnejšie.

Pri návrhu nás trošku obmedzovali pozostatky z pôvodného interiéru, ako napríklad komín alebo nosný stĺp priamo v strede miestnosti. Stĺp sme obložili zrkadlom a tým vizuálne zjemnili jeho rušivý dojem. Komín sme prerobili na liehový krb a trošku netradične umiestnili naň televízor.

Kúpeľne

Kúpeľne na prízemí a na prvom podlaží sa trošku vymykajú pôvodnej farebnej schéme a dodávajú jemnú variáciu v podobe červenej farby a šedej dlažby. Kúpeľňa na podlaží ja navrhnutá ako relaxačné centrum domu s krásnou samostatnou vaňou s výhľadom do záhrady.

Luxusná kúpeľňa, vaňa s výhľadom
Moderná kúpeľňa, mozaikový obklad
Cyklamenový interiér, jedáleň, jedálenský stôl na mieru, dizajnové stoličky

Nábytok

Požiadavky majiteľov na interiér tohto rodinného domu boli naozaj veľmi špecifické a väčšinu nábytkových zostáv bolo preto nutné navrhnúť a zhotoviť na mieru. Zariadenie sme presne šili na mieru ich potrebám, čo nám umožnilo lepšiu kontrolu nad vzhľadom celého interiéru. Dizajn a farba nábytku dodáva priestoru nádych farebnosti za použitia akcentových farieb a oživuje tým celý interiér.

Eames Plastic Side Chair DSW

Eames Plastic Side Chair DSW

Stolička Eames Side Chair použitá v jedálni je nestarnúcou ikonou moderného dizajnu. Charles a Ray Eames ju navrhli ešte v roku 1950 a pracovali na jej vývoji takmer 10 rokov. Dnes nám to možno ani tak nepríde, ale táto stolička bola úplne prvým kusom nábytku v histórii, ktorý bol vyrobený z nového typu plastu a použitím, v tej dobe, prevratnej technológie - vstrekovacieho lisu.

Projekt a realizácia

Počas rekonštrukcie exteriéru domu nás klient oslovil s požiadavkou navrhnúť interiér. Keďže rekonštrukcia exteriéru už bola v plnom prúde, našou úlohou bolo do existujúceho konceptu navrhnúť a začleniť moderne pôsobiaci minimalistický interiér. Ten sme vytvorili tak, aby ladil s novou fasádou a exteriérom rodinného domu.

V tomto prípade by bolo lepšie kontaktovať architekta ešte pred začatím exteriérových rekonštrukčných prác, aby sa lepšie zladil celý priebeh stavebných a projekčných prác.

Vypracovali sme interiérovú štúdiu, realistické 3D vizualizácie, konštrukčné výkresy pre stavebné úpravy a navrhli a spracovali kompletnú technickú dokumentáciu pre výrobu nábytkových zostáv.

Návrh štúdie trval približne jeden mesiac, príprava technických výkresov zabrala ďalší mesiac. Interiér bol zrealizovaný približne za 3 mesiace.

Médiá

Tento interiér bol pod titulkom Ako nový uverejnený v 3. vydaní časopisu Pekné bývanie z marca 2016.

Moderný interiér rodinného domu na Myjave uverejnený pod titulkom Ako nový v časopise Pekné bývanie

Moderný interiér rodinného domu na Myjave uverejnený pod titulkom Ako nový v časopise Pekné bývanie

Časopis Pekné bývanie, č. 3/2016, s. 48 - 53

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

Interiérový dizajn

Inšpirácia

Nezmeškajte nové projekty

Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

Ďalšie projekty

Byt v Záhradách Devín I.

Byt v Záhradách Devín I.

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

Starý mlyn caffe

Starý mlyn caffe

Kontakt

 • Archstyl architekti
 • Černyševského 26
 • 851 01 Bratislava

Jazyk

Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

Dohodnúť si termín