• Byt na prízemí

  Byt v Záhradách Devín I.

  Návrh interiéru v extravagantnom štýle pre predvádzacie byty v Záhradách Devín

Dizajn

Minimalistický industriálne ladený interiér určený pre naozajstných priaznivcov netradičného dizajnu. Na prvý pohľad extravagantne vyzerajúci byt zaujme svojim nápaditým riešením a prírodnými materiálmi.

Samotný byt je zasadený do svahovitého terénu, čo poslúžilo ako inšpirácia pri výbere základnej farebnej schémy. Tou sa stali prevažne teplé zemité odtiene dreva v kombinácii so sivou farbou.

Byt je aj napriek tomu príjemne svetlý, pretože veľké okná s výhľadom na hrad Devín do neho prepúšťajú množstvo slnečných lúčov.

108 m2

obytnej plochy

4

izbový byt so záhradou

108 m2

obytnej plochy

4

izbový byt so záhradou

Obývacia izba

Krásna petrolejovo modrá sedacia súprava umiestnená v priestore vytvára miesto pre umiestnenie zelene a náladového osvetlenia v podobe dizajnovej lampy. Televízna stena obložená drevom je uzavretá do knižnice z roxorových tyčí, ktoré sú obľúbeným prvkom v interiéroch s industriálnym dizajnom. Pre dokonalé dotvorenie industriálneho charakteru obývacej izby je použitý naozaj netradičný interiérový doplnok, ktorým je snehovo biely bicykel.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, odvážny dizajn, obývacia izba
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kuchyňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, jedáleň
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývacia izba, taburetka

Materiály

V interiéri prevládajú prírodné materiály doplnené o výrazné akcéntové farby v podobe petrolejovo modrej sedačky a svetlo rúžového taburetu. Drevená trojvrstvová kartáčovaná podlaha z bieleného dubu kontrastuje so smrekovým obkladom na stenách moreným do viacerých odtieňov. Teplé farby melírovaného smrekového dreva vyvažuje betónová omietka na stene za sedacou súpravou a na varnom ostrovčeku.

Morený smrek

Morený smrek

Obklad

Bielený dub

Bielený dub

Podlaha

Betónová omietka

Betónová omietka

Steny

Kuchynská linka je polomatná so striekanými dvierkami v tmavo béžovom odtieni. Steny sú omietnuté bielou sadrovou omietkou. V detskej izbe a pracovni je biely, polomatný striekaný nábytok. V kúpeľniach je keramická dlažba v kombinácii s farebnou mozaikou.

Dispozícia

Priestor dennej časti kuchyne, jedálne a obývacej izby tvoria hlavné centrum diania. V priamej nadväznosti jedálenskej časti sú vstupy do jednotlivých izieb a kúpeľní. Pôvodná dispozícia jedálne bola jemne upravená, aby sa zlepšil prístup do izieb. Vznikol otvorený priestor s pohodlným stolovaním pre šesť osôb. V časti kuchyne, jedálne a vstupu sme celoplošne znížili strop, aby sme eliminovali viditeľnosť nosného prekladu.

 • Pôdorys 1.PP
  • Vstup so šatníkom
  • WC s práčovňou
  • Kúpelňa
  • Pracovňa
  • Kuchyňa
  • Jedáleň
  • Detská izba
  • Spálňa
  • Obývacia izba
  • Terasa

Kuchyňa

Znížený strop vymedzuje priestor kuchyne vrátane barového pultu a pracovnej časti. To, že je na mieru vyrobená kuchyňa naozaj minimalistická potvrdzuje aj varná doska s digestorom ukrytá za striekanými zásuvnými dvierkami. Po varení je možno tento priestor uzavrieť a celá linka tak získa na kompaktnosti a vizuálnej jednoduchosti.

Byt na prízemí
Byt na prízemí
Byt na prízemí
Byt na prízemí

Spálňa

Spálňa je stelesnením jednoduchosti a funkčnosti. Okrem dizajnovej na mieru vyrobenej postele sa v nej nachádzajú už iba veľká šatníková skriňa s knižnicou, TV a nočné stolíky. Drobné detaily v podobe kožených úchytiek na šatníkovej skrini či záhlavia postele dodávajú spálni dizajnový charakter. Spálňu krásne presvetľujú veľké okná s priamym prístupom na terasu.

Detská izba a pracovňa

Obe tieto izby sú navrhnuté univerzálne, aby sa mohli prispôsobiť svojmu účelu. Základ tvorí biely striekaný nábytok na mieru. Po pridaní doplnkov v rôznych farbách izby ožijú a vytvoria dostatočne príjemné prostredie.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kúpeľňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, malá kupeľňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, malá kúpeľňa

Kúpeľne

Menšia z kúpeľní v blízkosti vstupu do bytu sa o metre štvorcové delí s technickým zázemím, ktoré je oddelené prechodovými panelmi prekrytými textilným závesom. Zemité odtiene keramickej dlažby dopĺňa rovnako farebne ladená mozaika. Na prvý pohľad malému priestoru pomáha nástenné zrkadlo s úložným priestorom pre kozmetiku.

Hlavná kúpeľňa nadväzuje na rovnakú farebnú schému s mozaikou a textilným závesom, ktorý za sebou ukrýva sadrokartónovú stenu s úložnými výklenkami.

Nábytok a doplnky

Nábytok v interiéri je kombináciou na mieru vyrobených kúskov a dizajnových solitérov. To, že sme nábytok navrhovali presne podľa potrieb, nám umožnilo absolútnu kontrolu nad vzhľadom celého bytu. Dizajn nábytku preberá farby a materiály z celého interiéru. Kombinácia výrazného smrekového dreva a ostatných materiálov vytvára harmonický súlad a celému bytu dodáva pocit materiálovej vyváženosti.

 • Lampa Captain

  Lampa Captain

  Rendl

 • Konferenčný stolík Tray

  Konferenčný stolík Tray

  Hay

 • Stolička Eames DSW

  Stolička Eames DSW

  Vitra

 • Stolička C Lola

  Stolička C Lola

  Domov

 • Písací stôl Twisted

  Písací stôl Twisted

  Zuiver

 • Jedálenská lampa Bell

  Jedálenská lampa Bell

  Normann Copenhagen

  Virtuálna prehliadka

  Pre klientov sme pripravili aj virtuálnu prehliadku, aby si mohli urobiť lepšiu predstavu o svojom budúcom byte. Virtuálna prehliadka funguje na báze špeciálnych okuliarov Oculus Rift, ktoré dokážu človeku sprostredkovať realistický 3D zážitok. Môže sa v ňom prechádzať, preskúmať detaily, farby či materiály na nábytku. Uvidí svoje bývanie vo fotorealistickej kvalite, vníma hĺbku a rozmer priestoru, farby, materiály či odlesky ako v skutočnosti. Je to ideálny spôsob ako zistiť, či sa Vám bude interiér bytu páčiť.

  Ovládate kliknutím na obrázok

  Tento návrh bol pripravený pre interiér predvádzacieho bytu v developerskom projekte Záhrady Devín. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť krátky zostrih zo dňa otvorených dverí, kde bol tento návrh prezentovaný.

  Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

  Interiérový dizajn

  Inšpirácia

  Nezmeškajte nové projekty

  Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

  It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

  Ďalšie projekty

  Starý mlyn caffe

  Starý mlyn caffe

  Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

  Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

  Rekonštrukcia bytu v Starom meste

  Rekonštrukcia bytu v Starom meste

  Kontakt

  • Archstyl architekti
  • Černyševského 26
  • 851 01 Bratislava

  Jazyk

  Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

  S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

  Dohodnúť si termín