• Byt na 1. poschodí

  Byt v Záhradách Devín II.

  Návrh interiéru v škandinávskom štýle pre predvádzacie byty v Záhradách Devín

Dizajn

Minimalistický interiér bytu v severskom štýle je navrhnutý v teplých odtieňoch dubovej dyhy a snehovo bielej farby kuchynskej linky v kombinácii so šedými doplnkami a zariadením.

Tieto farby umožňujú budúcemu majiteľovi zveľadiť interiér vlastnými doplnkami a vniesť do neho ďalšie odtiene, ktoré budú stále výborne ladiť s interiérom.

Byt je aj napriek svojej orientácii na severovýchod príjemne svetlý, veľké okná prepúšťajú dnu množstvo svetla a ponúkajú pekný výhľad do záhrady.

111 m2

obytnej plochy

4

izbový byt so záhradou

111 m2

obytnej plochy

4

izbový byt so záhradou

Kuchyňa a obývacia izba

Krásny výhľad na záhradu a okolitú prírodu vytvára ideálne miesto na relax v dnešnom uponáhľanom svete. Základným elementom otvoreného dispozičného riešenia obytného priestoru je dizajnový jedálensky stôl pre šesť osôb. Oddelili sme ho od obývacieho priestoru pomocou sadrokartónového podhľadu. Na mieru vyrobená kuchynská linka s kvalitnými nemeckými vstavanými spotrebičmi zapadá do konceptu minimalizmu a funkčnosti. Nadväzuje na ňu varný ostrovček s barový sedením, výhľadom do záhrady aj na TV.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývačka
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývačka
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, obývačka
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kuchyňa

Materiály

Celej dennej časti interiéru dominuje morený obklad z dubovej dyhy v kombinácii so snehovo bielymi striekanými plochami na kuchynskej linke a laminátovou dubovou podlahou s priznanými drážkami. V jedálni je stôl z tmavošedého dubového masívu a dizajnové drevené stoličky.

Dubová dyha

Dubová dyha

Obklad

Svetlá sivá

Svetlá sivá

Dlažba a doplnky

Dub medový

Dub medový

Podlaha

Drevené materiály dopĺňa textilná sedačka a hladko tkaný koberec. V detských izbách je biely, polomatný striekaný nábytok. Steny sú omietnuté bielou sadrovou omietkou. V kúpeľni a WC je keramická dlažba v kombinácii s farebnou mozaikou.

Dispozícia

Hlavná obytná zóna obývacej izby s kuchyňou a jedálňou tvoria denný priestor, v ktorom bude rodina tráviť väčšinu svojho času. Denný priestor nadväzuje na dve detské izby. Dominantný obklad nie je náhodný a sú do neho ukryté nenápadné panely. Za jedným z posuvných panelov sa skrýva rodičovská spálňa so vstupom do hlavnej kúpeľne. Druhý vstup sme umiestnili vo vstupnej časti, kde prechádzame do druhej z kúpeľní so sprchovacím kútom a praktickou práčovňou ukrytou za presklenými dverami z mliečneho skla.

 • Pôdorys 1.NP
  • Terasa
  • Vstup so šatníkom
  • WC so sprchovým kútom
  • Kúpelňa
  • Šatník
  • Kuchyňa a obývacia izba
  • Spálňa
  • Detská izba
  • Študentská izba

Vstup

Po prekročení prahu domácnosti nás privíta veľkoryso riešený vstupný priestor, ktorý sa tak na prvý pohľad nejaví. Opak je však pravdou. Vstup je predelený na dve časti posuvnými dyhovanými panelmi. Ukrýva sa za nimi vstavaný úložný priestor a vstup do jednej z kúpeľní. Ďalší úložný priestor ponúka aj zrkadlová stena so vstavanou skriňou.

Byt na 1. podlaží
Byt na 1. podlaží
Byt na 1. podlaží
Byt na 1. podlaží

Spálňa s kúpeľňou

Najintímnejšiu zónu sme umiestnili za nenápadný posuvný panel, plynulo zapracovaný do dyhovaného obkladu. Na mieru vyrobená posteľ je doplnená šatníkovou skriňou. Priamo zo spálne je priamy prístup do hlavnej kúpeľne. Keďže v byte je podlahové vykurovanie, keramickú dlažbu sme dali nielen do kúpeľne, ale aj do spálne.

Detská a študentská izba

Obe detské izby sú navrhnuté univerzálne, aby sa mohli prispôsobiť deťom v akomkoľvek veku. Základ tvorí biely striekaný nábytok na mieru. Po pridaní doplnkov v rôznych farbách izby ožijú a vytvoria dostatočne príjemné a hravé prostredie.

Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, detská izba
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, kúpeľňa
Záhrady devín, bývanie, návrh interiéru pre trojdom, wc, toaleta

WC

Toaleta je v tesnej blízkosti vstupu. Priestor ničím vynikajúci, a predsa zaujímavý. Pri vstupe na toaletu zaujme žiarivá žltá mozaika a dopad rozptýleného denného svetla spoza presklených dverí. Oddeľujú priestor toalety a sprchovacieho kútu s praktickou práčovňou v šikmine podschodiskového priestoru 2. nadzemného podlažia.

Nábytok a doplnky

Nábytok v interiéri je kombináciou na mieru vyrobených kúskov a dizajnových solitérov. To, že sme nábytok navrhovali presne podľa potrieb, nám umožnilo absolútnu kontrolu nad vzhľadom celého bytu. Dizajn nábytku preberá farby a materiály z celého interiéru. Kombinácia dubovéhej dyhy a ostatných materiálov vytvára harmonický súlad a celému bytu dodáva pocit materiálovej vyváženosti.

 • Kreslo Husk H3G

  Kreslo Husk H3G

  B&B Italia

 • Príručný stolík Cartagena

  Príručný stolík Cartagena

  BoConcept

 • Stolička About a chair

  Stolička About a chair

  Hay

 • Barová stolička Master

  Barová stolička Master

  Kartell

 • Jedálenský stôl Bloom

  Jedálenský stôl Bloom

  Ton

 • Stolička Ironica

  Stolička Ironica

  Ton

  Virtuálna prehliadka

  Pre klientov sme pripravili aj virtuálnu prehliadku, aby si mohli urobiť lepšiu predstavu o svojom budúcom byte. Virtuálna prehliadka funguje na báze špeciálnych okuliarov Oculus Rift, ktoré dokážu človeku sprostredkovať realistický 3D zážitok. Môže sa v ňom prechádzať, preskúmať detaily, farby či materiály na nábytku. Uvidí svoje bývanie vo fotorealistickej kvalite, vníma hĺbku a rozmer priestoru, farby, materiály či odlesky ako v skutočnosti. Je to ideálny spôsob ako zistiť, či sa Vám bude interiér bytu páčiť.

  Ovládate kliknutím na obrázok

  Tento návrh bol pripravený pre interiér predvádzacieho bytu v developerskom projekte Záhrady Devín. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť krátky zostrih zo dňa otvorených dverí, kde bol tento návrh prezentovaný.

  Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

  Interiérový dizajn

  Inšpirácia

  Nezmeškajte nové projekty

  Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

  It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

  Ďalšie projekty

  Rodinný dom Staré Grunty

  Rodinný dom Staré Grunty

  Dvojizbový byt pri Dunaji

  Dvojizbový byt pri Dunaji

  Rodinný dom na Kolibe

  Rodinný dom na Kolibe

  Kontakt

  • Archstyl architekti
  • Černyševského 26
  • 851 01 Bratislava

  Jazyk

  Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

  S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

  Dohodnúť si termín