• Penthouse v Starom meste, luxusná kuchyňa, interiérový dizajn, moderný interiér, nové bývanie, bytový dizajn

  Penthouse v Starom meste

  Návrh interiéru v nadstavbe historického bytového domu s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nadstavba v historickom centre

Nadstavby vo veľkých mestách sa stávajú v dnešnej dobe veľmi populárnym a vyhľadávaným bývaním. Ich hlavnou výhodou je najmä výborná lokalita blízko alebo priamo v centre mesta.

Bývanie v centre so sebou však obvykle prináša obmedzenia v podobe pôvodných zastaraných interiérových dispozícii a energeticky neefektívnej prevádzky. Všetky tieto nedostatky nové nadstavby s výhodou odstraňujú. Ponúkajú možnosť vytvoriť si moderné bývanie so všetkými jeho atribútmi. Majitelia si môžu vytvoriť novú dispozíciu presne podľa ich predstáv, použiť moderné zariadenie a energeticky zefektívniť celé bývanie.

Úlohou architekta je prepojiť nové so starým. Nenásilne nadviazať na historické dedičstvo v podobe pôvodnej architektúry, využiť ju s výhodou na ozvláštnenie dizajnu a vytvoriť pre klientov bývanie naozaj na úrovni.

120 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

120 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

Dizajn

“My v Archstyle veríme, že prepojenie pôvodnej architektúry s modernými prvkami vytvára nadčasový dizajn”

Moderný, minimalistický byt navrhnutý v kontraste s pôvodnou architektúrou využíva maximálne svoj potenciál a ponúka bývanie s úžasným výhľadom na scenériu Starého mesta. Vzdušnosť mu dodávajú veľké presklené panoramatické okná a átrium. Materiálovo a farebne veľmi jednoduchá a ucelená schéma prepožičiava bytu funkčnosť a pôsobí esteticky. Kombinuje pôvodné prvky vtedajšej architektúry akými sú pálené tehly s modernými prvkami. Absencia akýchkoľvek módnych výstrelkov zaručí, že byt bude pôsobiť moderne a nadčasovo aj po rokoch.

Penthouse, staré mesto, Bratislava, bytový dizajn, dizajnová kuchyňa, biela tehla, veľké okná, nábytok na mieru
Luxusná kuchyňa, kuchynská linka, sklenená zástena, biele tehly
Atrium, schody na strechu, drevený obklad
Penthouse v Starom meste, Interiérový dizajn, luxusná kuchyňa, drevený jedálenský stôl, dizajnové stoličky, sedacia súprava
Interiérový design, luxusná kuchyňa, drevený jedálenský stôl, dizajnové stoličky, nábytok na mieru
Atrium, schodiska v dome, chodba a vstup do bytu

Materiály

Farebnú kombináciu sme zvolili s cieľom vytvorenia kontrastu medzi surovosťou betónu, prírodného dreva, bielou a antracitovou farbou. Kuchynská linka je z masívneho kartáčovaného dubu a bielych striekaných polomatných dvierok. Biely striekaný nábytok nájdeme aj v ostatných izbách. Stenu za linkou z pálených tehiel chráni sklenená zástena.

Kartáčovaný dub

Kartáčovaný dub

Nábytok

Pálená tehla

Pálená tehla

Steny

Antracitové MDF

Antracitové MDF

Nábytok

V dennom priestore je drevená podlaha z bieleho dubu. Za TV je industriálne pôsobiaci veľkoplošný obklad z pohľadového betónu. Detská kúpeľňa je obložená svetlou mozaikou, v rodičovskej kúpeľni nájdeme pre zmenu obklad z kartáčovaného dubu.

Dispozícia

Denná spoločenská časť má otvorenú dispozíciu s prístupom na balkón. Dominantou celého priestoru je átrium, ktoré prepája interiér s terasou na streche budovy. Presklené átrium vpúšťa do bytu denné svetlo, presvetľuje vstup a vnáša kúsok exteriéru priamo do centra bytu. K dennej časti prislúcha aj samostatná toaleta. Detské izby majú vlastnú spoločnú kúpeľňu, ktorá ich zároveň navzájom prepája. K rodičovskej spálni prislúcha samostatná kúpeľňa.

 • Pôdorys

  Pôdorys

  • Detská izba
  • Kúpelňa a WC
  • Detská izba
  • Átrium
  • Vstup
  • Kuchyňa
  • Obývacia izba
  • WC
  • Spálňa
  • Kúpelňa so šatníkom

Denná časť

Obývacia izba spojená s kuchyňou a jedálňou vytvára naozaj veľkorysý priestor pre rodinný život. Antracitová skriňa so vstavanými spotrebičmi vytvára koridor a oddeľuje denný priestor od vstupu do bytu s átriom, vstupom na terasu. Veľké panoramatické okná umožňujú krásny výhľad na panorámu Starého mesta, tieniť je ich však treba exteriérovými žalúziami. Okrem pekného interiéru sa o pohodlie majiteľov stará aj integrovaný zvukový systém Bose, inteligentný systém Niko a klimatizácia.

Nočná časť

Rodičovská spálňa spolu s detskými izbami sú trošku ukrátené o plnohodnotné metre štvorcové, o ktoré ich oberá sklon strechy. Tomu sme prispôsobili aj nábytok a vstavané skrine, ktoré kopírujú jej sklon. Užitočnosť týchto priestorov a úložný priestor je tak plne zachovaný.

Spálňa, strešné okná, biela tehla, posteľ na mieru
Moderná kúpeľňa
Moderná kúpeľňa
Moderná kúpeľňa

Nábytok

Interiér tohto penthousu je naozaj veľmi špecifický. Väčšina nábytku je navrhnutá a vyrobená na mieru. Zariadenie sme presne šili pre potreby majiteľov, čo nám umožnilo lepšiu kontrolu nad vzhľadom celého interiéru. Prihliadali sme najmä na vytvorenie množstva ukladacieho priestoru.

Detaily

K výrobe nábytku z masívneho dreva neodmysliteľne patria aj tradičné výrobné technológie, ručná práca a tesárske spoje. Jednotlivé latky z kartáčovaného dreva, ktoré nájdeme na obkladoch a kuchynskej skrinke sú spájané perodrážkou s vlastným perom. Použitý masív je morený vo viacerých odtieňoch čo ešte viac zvýrazňuje jeho prirodzenosť. Jedálenský stôl je vyrobený z bieleného kartáčovaného dubu a ošetrený olejovou vrstvou pre jeho väčšiu odolnosť.

Projekt a realizácia

Majitelia si objednali kompletný interiérový návrh vrátane rozpočtu, vizualizácií, virtuálnej prehliadky budúceho interiéru, výkresovej dokumentácie pre jednotlivé profesie a nábytkové zostavy.

Okrem základných požiadaviek nám nechali pri navrhovaní voľnú ruku. Projekt sme začali riešiť ako holobyt tesne pred jeho dokončením. Spravili sme drobné dispozičné úpravy, aby navrhli sme im vytvorili priestor podľa ich predstáv. Na dokončení sme spolupracovali s developerom, ktorý realizoval nadstavbu. Ten na základe našich návrhov dokončil detaily v podobe exteriérového schodiska, rozvodov elektrickej energie a klimatizácie.

Návrh interiéru trval približne dva mesiace, počas ktorých sme spolu pripravili a konzultovali dizajn a výkresovú dokumentáciu. Interiér bol následne zrealizovaný približne za 3 mesiace.

Foto: Marián Svítek

Médiá

Tento interiér bol pod titulkom Dotýka sa hviezd uverejnený v 1. vydaní magazínu Atrium v roku 2016.

Moderný interiér v článku Dotýka sa hviezd, časopis Atrium

Moderný interiér v článku Dotýka sa hviezd, časopis Atrium

Magazín Atrium, č. 1/2016, s. 34 - 41

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

Interiérový dizajn

Inšpirácia

Nezmeškajte nové projekty

Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

Ďalšie projekty

Trojizbový byt v Petržalke

Trojizbový byt v Petržalke

Pekáreň Starý mlyn

Pekáreň Starý mlyn

Rodinný dom v Myjave

Rodinný dom v Myjave

Kontakt

 • Archstyl architekti
 • Černyševského 26
 • 851 01 Bratislava

Jazyk

Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

Dohodnúť si termín