• Rodinný dom Gbely, interiérový dizajn, pekné bývanie, obývacia izba s jedálňou, kuchyňa

  Rodinný dom Gbely

  Návrh interiéru moderného rodinného domu nesúci sa v duchu svetlých farieb a prírodných materiálov.

Investícia do efektívnosti

V dnešnej dobe je vo svete viac a viac populárnejšie investovať do energeticky efektívneho bývania. Na Slovensku sme ešte stále trošku pozadu, avšak najnovšie legislatívne zmeny čoraz viac tlačia na znižovanie energetických nárokov novopostavených budov. V praxi to znamená hlavne zlepšenie tepelno-izolačných vlastností budov a zefektívnenie ich prevádzky. Moderné je využitie úspornejších spôsobov vykurovania akými sú napr. rôzne druhy tepelných čerpadiel v spojení s podlahovým vykurovaním a rekuperáciou. Nesmieme zabudnúť ani na alternatívne zdroje energie akými sú napríklad slnečné kolektory a fotovoltaické články.

V praxi to znamená hlavne zlepšenie tepelno-izolačných vlastností budov a zefektívnenie ich prevádzky. Moderné je využitie úspornejších spôsobov vykurovania akými sú napr. rôzne druhy tepelných čerpadiel v spojení s podlahovým vykurovaním a rekuperáciou. Nesmieme zabudnúť ani na alternatívne zdroje energie akými sú napríklad slnečné kolektory a fotovoltaické články.

Investícia do týchto technológii tvorí nezanedbateľnú časť rozpočtu na stavbu rodinného domu, avšak jej výhody pocítite ihneď po nasťahovaní sa v podobe nižších výdavkov na jeho prevádzku.

Úlohou architekta je tieto technológie navrhnúť a začleniť do interiéru tak, aby nerušili celkový dojem a maximalizoval sa ich prínos.

180 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

180 m2

obytnej plochy

2

mesiace návrh

3

mesiace realizácia

Dizajn

“My v Archstyle veríme, že interiér môže byť nie len pekne zariadený, ale môže byť zároveň plne funkčný a efektívny na prevádzku.”

Na želanie majiteľov sme navrhli interiér v duchu menej výrazných zemitých farieb, ktoré mu dodávajú univerzálnosť a nadčasovosť. Moderný interiér je svetlý a dizajnovo ľahko čitateľný. Jemnú neutrálnu farebnú schému si môžu majitelia podľa nálady doplniť o farebné akcénty v podobe rôznych interiérových doplnkov. Výrazným prvkom interiéru sú krásne a veľké drevené okná, ktoré dnu prepúšťajú veľké množstvo denného svetla. Výzvou pre nás bolo hladké začlenenie prieduchov núteného vetrania - rekuperácie do priestoru kuchyne a obývacej časti. Navrhli sme dômyselný systém drevených hranolov, ktorý prieduchy zakrýva. Prechádza od kuchynskej linky naprieč celým interiérom a končí pri sedacej súprave. Hranoly súčasne plnia tri úlohy. Zakrývajú funkčné časti interiéru, obsahujú LED osvetlenie a esteticky oživujú celý priestor.

Rodinný dom, Gbely, moderná kuchyňa, interiérový dizajn, nábytok na mieru, kuchynský ostrovček, pekné bývanie
Rodinný dom, Gbely, Moderná kuchyňa, interiérový dizajn, nábytok na mieru, kuchynský ostrovček, biely digestor, nové bývanie
Rodinný dom, Gbely, Moderná kuchyňa, interiérový dizajn, nábytok na mieru, kuchynský ostrovček, biely digestor
Obývacia izba

Materiály

V interiéri prevládajú svetlé farby zvýraznené kontrastnými antracitovo šedými a tmavohnedými prvkami. Kuchynská linka je kombináciou bielych polo matných striekaných plôch a bieleho dubového dekóru. Biele sú aj interiérové svetlá a digestor.

Keramická dlažba

Keramická dlažba

Podlaha

Dub biely

Dub biely

Podlaha a nábytok

Dub tmavý

Dub tmavý

Nábytok

Celému interiéru dominuje svetlá drevená podlaha z bieleho dubu. Jedinou výnimkou je antracitová keramická dlažba vo vstupe a kúpeľniach, ktorá oveľa lepšie znáša každodennú záťaž a lepšie sa udržiava. Prevaha svetlých farieb opticky zväčšuje priestor, pôsobí elegantne, čisto a pozitívne vplýva na jeho obyvateľov.

Dispozícia

K návrhu interiéru sme sa dostali až po tom, čo bola postavená hrubá stavba. Dispozícia priestoru navrhnutá v pôvodnom projekte bola vyhovujúca, drobné zmeny sme však urobili v kúpeľniach. Zmenou dispozície sme docielili lepšie využitie ich priestoru.

Rodinný dom je členený na dennú časť na prízemnom podlaží a nočnú časť na prvom nadzemnom podlaží.

 • Pôdorys 1.NP

  Prvé podlažie

  • Obývacia izba
  • Kuchyňa
  • Schodisko
  • Sklad
  • Kúpelňa
  • Chodba
  • Pracovňa
  • Zádverie
  • Garáž
 • Pôdorys 2.NP

  Druhé podlažie

  • Šatník
  • Spálňa rodičov
  • Schodisko
  • Chodba
  • Detská izba
  • Kúpelňa
  • Detská izba
  • Šatník

Hlavný vstup

Hneď po vstupe do domu privítajú hostí veľké presklené dvere, ktoré podporujú pocit otvorenosti. Dajú sa otvárať v rozmedzí až 180° a opticky presvetľujú a prepájajú vstup s priestorom chodby.

Kuchyňa a obývacia izba

Kuchynská linka je vybavená vstavanými spotrebičmi a ostrovčekom s indukčnou varnou doskou a barovým pultom. O čistý dizajn sa starajú hladké polo matné striekané dvierka so zafrézovanými úchytkami.

Dominantným prvkom obývacej časti je krb, kontrastne zasadený do obývacej steny z tmavého dubového dekóru. V jedálenskej časti zasa vyniká masívny dizajnový jedálensky stôl s nerezovou podnožou.

Pracovňa

Pracovný priestor je zariadený veľmi jednoducho zameriavajúc sa iba na najpodstatnejšie veci, ktorými sú množstvo úložného priestoru, veľký pracovný stôl a inšpiratívna tapeta pulzujúcej ulice v New Yorku.

Minimalistická pracovňa
Vstup a chodba, sklenené dvere
Chodba s dreveným stropom
Minimalistická pracovňa

Spálňa a kúpeľne

Na prízemí sa nachádza malá kúpeľňa so sprchovým kútom. Hlavná kúpeľňa je však na poschodí. Poskytuje naozaj veľkorysý priestor pre dve umývadlá, vaňu a sprchový kút.

Na poschodí nájdeme aj rodičovskú spálňu s dizajnovou posteľou, obrovským šatníkom a rohovým oknom s výhľadom do záhrady.

Spálňa so šatníkom
Kúpeľňa s mozaikovým obkladom, farebné kúpeľne

Osvetlenie

V hlavnom vstupe, na schodoch a chodbe je rozmiestnené energeticky úsporné orientačné osvetlenie, ktoré sa automaticky aktivuje po zotmení a jemným svetlom umožňuje pohyb bez potreby použitia hlavného osvetlenia.

Všetky hlavné izby v dome majú okrem hlavného osvetlenia aj LED svetelné pásy umiestnené v podhľadoch. V kúpeľni zaujme podsvietené zrkadlo a špeciálne nasvietený strop sprchového kúta, ktorý pripomína nočnú oblohu.

Nábytok

To, že interiér tohto rodinného domu je naozajstným originálom potvrdzujú aj všetky hlavné nábytkové prvky, ktoré boli navrhnuté a zhotovené na mieru. Nábytok bol presne navrhnutý potrebám svojich majiteľov a nám umožnil absolútnu kontrolu nad vzhľadom celého priestoru. Dizajn a materiály nábytku preberajú farby z celého interiéru a uzatvárajú koncept do jedného konzistentného celku.

 • Serge high back executive chair

  Serge high back executive chair

  Kancelárska stolička Serge použitá v pracovni je inšpirovaná klasickou dizajnovou ikonou EA 119, ktorú navrhlo slávne dizajnérske duo Charles a Ray Eames ešte v roku 1958. Je jedným z najznámejších kúskov z celej kolekcie hliníkových stoličiek, ktoré Eamesovci navrhli pre použitie v interiéroch aj exteriéroch. Táto ikonická stolička spolu so svojou menšou sestrou EA 117 si veľmi rýchlo našla cestu do kancelárii po celom svete a stala sa symbolom prosperity a úspechu.

 • Jedálenská stolička Cataluna

  Jedálenská stolička Cataluna

  Stolička Cataluna nepatrí do úzkej skupiny slávnych dizajnových stoličiek avšak svojou svetlo krémovou farbou perfektne ladí s ostatnými prvkami v interiéri. Dodáva jedálni nádych luxusu, zároveň však poskytuje dostatočný komfort pri stolovaní. Chrómové nožičky ladia s podnožou jedálenského stola a vytvárajú tak jeden kompaktný a konzistentný interiérový celok.

Projekt a realizácia

Klient za nami prišiel až v dobe, keď bola postavená hrubá stavba. Našou úlohou bolo do existujúceho pôdorysu navrhnúť interiér a k tomu fasádu domu tak, aby interiér s exteriérom tvoril jeden celok.

V tomto prípade by bolo lepšie kontaktovať architekta ešte pred začatím stavby domu, aby sa predišlo zbytočným nákladom spojeným s presúvaním interiérových priečok.

Vypracovali sme interiérovú štúdiu, realistické 3D vizualizácie, konštrukčné výkresy na zmeny v stavebných konštrukciách a navrhli a spracovali kompletnú technickú dokumentáciu pre výrobu nábytkových zostáv.

Návrh štúdie trval približne jeden mesiac, príprava technických výkresov zabrala ďalší mesiac. Interiér bol zrealizovaný približne za 3 mesiace.

Médiá

Tento interiér bol pod titulkom Elegantne a čisto uverejnený v špeciálnom vydaní časopisu Môj dom v roku 2016.

Pekné bývanie, interiér uverejnený v článku Elegantne a čisto

Pekné bývanie, interiér uverejnený v článku Elegantne a čisto

Časopis Môj dom, špeciál 2016, s. 86 - 92

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha návrh interiéru alebo aké služby poskytujeme?

Interiérový dizajn

Inšpirácia

Nezmeškajte nové projekty

Páčia sa Vám naše práce? Dostávajte dávku novej inšpirácie priamo na Váš email.

It seems that you have already subscribed to this list. Click here to update your profile.

Ďalšie projekty

Penthouse v Starom meste

Penthouse v Starom meste

Dizajnový byt v centre diania

Dizajnový byt v centre diania

Trojizbový byt v Rusovciach

Trojizbový byt v Rusovciach

Kontakt

 • Archstyl architekti
 • Černyševského 26
 • 851 01 Bratislava

Jazyk

Vaše zdravie je vždy na prvom mieste

S našimi dizajnérmi sa teraz môžete porozprávať aj formou videohovoru.

Dohodnúť si termín